Ogłoszenia

OGŁOSZENIANiedziela 2 zwykła - 20 stycznia 2019 r.Dnia 17 stycznia odszedł do Pana w 62 roku kapłaństwa Ksiądz Kanonik Marian Mikołajczak, długoletni proboszcz naszej Parafii. Wprowadzenie Zmarłego do naszego kościoła w poniedziałek (21 stycznia) o godz.17.30, różaniec o godz.18 i Msza św. o godz.18.30.

Do godz.21 będzie można nawiedzić kościół i w ciszy modlić się za zmarłego Księdza Seniora.


Uroczyste pożegnanie rozpoczniemy różańcem o godz.10.30 we wtorek (22 stycznia), następnie Msza św. o godz.11 z udziałem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i po Mszy odprowadzimy ś.p. Księdza Seniora na cmentarz parafialny przy ul. Lutyckiej.


Dla pragnących uczestniczyć w pożegnaniu na cmentarzu zostanie podstawiony autobus. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Kanonika Mariana.


1. Dzisiaj (20 stycznia) po Mszy św. o godz.8.30 nabożeństwo z udziałem Panów i Pań ze wspólnoty Żywego Różańca. Po nabożeństwie spotkanie w sali parafialnej. Odwołane zostaje spotkanie noworoczne o godz.15.


2. Koncert kolędowy w wykonaniu kwintetu instrumentów dętych „Grandioso” Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych Wojska Polskiego w Poznaniu zostaje również odwołany.


3. Nowenna w środę (23 stycznia) o godz.18.30. Poprzedzi różaniec w intencji papieża Franciszka.


4. Msze św. w tygodniu codziennie o godz.7 i 18.30 z wyjątkiem wtorku. W tym dniu Msza o godz.7 i żałobna o godz.11.


5. Seniorów zapraszamy w czwartek (24 stycznia) na Mszę św. o godz. 16 i spotkanie w salce parafialnej.


6. Piątek (25 stycznia) jest dniem naszego modlitewnego czuwania. Od północy przez cały dzień do północy trwa nieprzerwanie różańcowa modlitwa w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i rodzin naszej Parafii. Wspominając dzień powstania naszej Parafii zachęcamy do włączenia się w nurt różańcowego czuwania.


7. Dzień Babci przypada w poniedziałek (21 stycznia). Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze kochane Babcie -  żyjące i te, które już odeszły do Pana.


8. W przyszłą niedzielę (27 stycznia), na zakończenie czasu związanego z Bożym Narodzeniem,  po Mszy św. o godz.12.30, usłyszymy kolędy w wykonaniu zespołu z Ameryki Łacińskiej „De Jacaranda”. Zapraszamy.


9. W najbliższych dniach odwiedzimy Parafian mieszkających przy        ul. Wojska Polskiego. Drzymały i Nad Potokiem. W tym tygodniu w kolędowaniu wspomoże nas Ksiądz Ireneusz – znany nam salezjanin oraz w ramach praktyki diakon Tomasz, który pracuje u Salezjanów  w Domu Młodzieży. Szczegółowy plan kolędy znajduje się ma stronie internetowej:

www.jmv-solacz.pl i w gablocie. O terminie wizyty będziemy starali się powiadomić również poprzez wywieszoną w klatce bloku informację bądź pozostawioną w skrzynkach pocztowych.


10. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.  


          Nowy adres  e-mailowy:  solacz@archpoznan.pl