Ogłoszenia

Niedziela 7 Wielkanocna - 13 maja 2018 r.1. Dzisiaj (13 maja) wspominając NMP z Fatimy o godz.18 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja, modlitwa do Ducha Świętego i błogosławieństwo.


2. Nabożeństwa majowe wraz z nowenną do Ducha Świętego w ciągu tygodnia o godz.18, w środę (16 maja) w łączności z nowenną o godz.18.30


3. Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do przyjęcia „I Komunii św.” przychodzą przygotowanie liturgii we wtorek (15 maja) i czwartek (17 maja) o godz.17.


4. Młodzież klasy drugiej gimnazjalnej przychodzi na spotkanie przygotowujące do bierzmowania w poniedziałek (14 maja) o godz. 17.


5. Seniorów zapraszamy w czwartek (17 maja) na Mszę św. o g.16 i spotkanie w sali parafialnej.


6. Spowiedź św. w piątek (18 maja) od godz.17.30 do 18.30.


7. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w środę (16 maja) o godz.19.30 w sali parafialnej.


8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę (16 maja) o godz.19.30.


9. Wigilia Zesłania Ducha Świętego, która przypada w sobotę (19 maja), będzie szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia w parafiach Archidiecezji Poznańskiej za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa i za 90 lat istnienia naszej Parafii.  Zewnętrznym wyrazem naszego parafialnego świętowania będą rekolekcje w środę (16 maja), czwartek (17 maja), piątek (18 maja) o godz.18.30, które poprowadzi ks. Adam Pawłowski. Zakończeniem naszego rekolekcyjnego czuwania będzie uroczysta Msza św. w sobotę (19 maja) o godz.18.30 z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Po błogosławieństwie będzie można podejść do chrzcielnicy i indywidualnie dziękować Bogu za przynależność do Chrystusa i Jego Kościoła. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz.21. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Ofiary zebrane podczas rekolekcji przeznaczamy na wyjazd woluntariuszy misyjnych do Brazylii i Ukrainy.


Zapraszamy Parafian i Gości na nasze czuwania i sobotnią liturgię. Zapraszamy wspólnoty parafialne, przedstawicieli rady parafialnej, młodzież, która przyjęła w kwietniu Sakrament Bierzmowania a także młodzież przygotowującą się do przyjęcia darów Ducha Świętego.


10. W przyszłą niedzielę (20 maja) uroczystość Zesłania Ducha Świętego:


Po Mszy św. o godz.8.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa z uczestnictwem Panów ze wspólnoty Żywego Różańca i Czcicieli św. Józefa.


Dwadzieścia pięcioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię św. podczas Mszy św. o godz. 11.15. W związku z tym ławki będą zarezerwowane dla rodziców oraz chrzestnych. Prosimy, by Parafianie niezwiązani z tą uroczystością uczestniczyli we Mszy św. w innych godzinach.


11. Tym, którzy nie pojednali się z Panem Bogiem w Sakramencie Pokuty przypominamy o II i III przykazaniu kościelnym. Zobowiązuje do przystąpienia przynajmniej jeden raz w roku w okresie wielkanocnym do Sakramentu Pokuty i Komunii św. Przez okres wielkanocny rozumiemy dni od Środy Popielcowej do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.


12. W związku z 90-leciem powstania naszej Parafii i zbliżającymi się obchodami 100-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego zapraszamy na sesję naukową na temat „Granice badań naukowych”, która odbędzie się dnia 21 maja o godz.13 w Kolegium Rungego przy ul. Wojska Polskiego 52. Zainteresowani udziałem w sesji mogą pobrać zaproszenia, które leżą na stoliku pod chórem.


13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. W numerze ciekawe artykuły na temat; „Kiedy ciężko chore dziecko ma prawo odejść?”Poznań, dnia 13 maja 2018 r.       ks. Bogdan Reformat  proboszcz