Ogłoszenia

OGŁOSZENIA

Niedziela 23 zwykła  -  9 wrzesień 2018 r.1. Dzisiaj (9 września) przypada „niedziela gospodarcza”. Wszystkim spieszącym z pomocą modlitewną i materialną serdeczne „Bóg  zapłać”.


2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę (12 września) godz.18.30. Poprzedzi różaniec w intencji Papieża.


3. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w środę (12 września) o godz.19.30.


4. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w środę (12 września) o godz. 19.30 w salce parafialnej.


5. W tygodniu przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września) i wspomnienie NMP Bolesnej (15 września).


6. W przyszłą niedzielę (16 września) zapraszamy Panów ze wspólnoty Żywego Różańca oraz czcicieli św. Józefa na nabożeństwo po Mszy św. o godz.8.30.


7. Adoracja Najśw. Sakramentu w soboty i niedziele przed Mszą św. wieczorną od godz.18.


8. Zapisy młodzieży z klasy siódmej szkoły podstawowej na przygotowanie do bierzmowania można dokonywać w niedziele miesiąca września po mszach św. w zakrystii. Wymagana jest obecność przynajmniej jednego z rodziców.


9. Ogólnopolskie Forum Duszpasterskiepod hasłem: „W mocy Ducha Świętego” odbędzie się w sobotę, dnia 22 września w Poznaniu. Rozpocznie je Msza św. Koncelebrowana pod przewodnictwem kardynała Petera Erdo, prymasa Węgier, w kościele św. Rocha o godz.9.30. Dalsza część spotkania będzie miała miejsce w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej. Do udziału zapraszamy członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, w sposób szczególny przedstawicieli parafialnych rad duszpasterskich. Szczegóły w gablocie.


10. Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymkę do Rzymu w podziękowaniu za Jubileusz 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej. Pielgrzymka organizowana jest tylko w wersji lotniczej (wylot w Poznania), w dniach od 2 do 7 października 2018 roku. Są wolne miejsca. Program pielgrzymki załączony jest w gablocie. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z Kurią.


11. Ojcowie Franciszkanie z Góry Przemysława zapraszają na dziękczynną Eucharystię dnia 12 września o godz.18 na zakończenie Roku Jubileuszowego 50. Rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania.


12. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego.potkanie informacyjne.

Poznań, dnia 9 września 2018 r.          ks. Bogdan Reformat  proboszcz