Ogłoszenia

 

Niedziela III Wielkiego postu - 4 marca 2018 r.

  

 

1. Dzisiaj (4 marca):

 

 

 

2. Jutro (5 marca) ciąg dalszy wizytacji kanonicznej w naszej Parafii. Ksiądz biskup Grzegorz Balcerek nawiedzi Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu, by spotkać się z dyrektorami szkół oraz młodzieżą. Następnie złoży wizytę Rektorowi i Kolegium Rektorskiemu na Uniwersytecie Przyrodniczym.

 

3. Wolontariusze hospicyjni zapraszają na Mszę św. we wtorek (6 marca) o godz. 18.30 i na spotkanie w salce parafialnej.

 

4. Lektorów zapraszamy w środę (7 marca) o godz.19.30.

 

5. Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do „I Komunii św.” przychodzą do kościoła w czwartek (8 marca) o godz.17, a ich Rodziców zapraszamy w piątek (9 marca) o godz.19.30.

 

6. Młodzież z klasy trzeciej gimnazjalnej przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w kwietniu tego roku przychodzi na spotkanie w poniedziałek (5 marca) o godz.17. Obecność obowiązkowa!

 

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę (7 marca) o godz.18.30. Poprzedzi różaniec w intencji Papieża.

 

8. Droga Krzyżowa w piątek (9 marca) o godz.17 z uczestnictwem dzieci, a o godz.19 dla ogółu parafian i młodzieży.

 

9. Przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego zostanie wystawiony kosz na artykuły spożywcze oraz datki dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Można nabywać paschaliki czyli świece symbolizujące Chrystusa Zmartwychwstałego. Jest to nasze wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

 

10. Rekolekcje wielkopostne:

 

 

 

11. W Wielkim Poście Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się do diecezjan z prośbą o tzw. „daninę diecezjalną” – jako wyraz troski o potrzeby wspólnoty Kościoła Poznańskiego. Fundusze z daniny diecezjalnej przeznaczane są na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb i za składane ofiary. Druczki z kopertami wyłożone są na skarbonie z napisem „Danina Diecezjalna”, do której prosimy składać ofiary. Dziękujemy równocześnie za ofiary na potrzeby własnej parafii.  

W przyszłą niedzielę (11 marca) przypada „niedziela gospodarcza”. Zebrane ofiary przeznaczamy na spłatę długu związanego z odnowieniem elewacji, nowe reflektory oraz ogrzewanie kościoła. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy spieszą z pomocą modlitewną i wspierają nasze parafialne dzieła.

 

12. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

Można nabyć kwietniowy numer „Rozważań na każdy dzień”.

 

 

 

 

 

 

Poznań, dnia 4 marca 2018 r.                  ks. Bogdan Reformat