Ogłoszenia

Niedziela 12 zwykła  - 25 czerwca 2017 r.

 

 

1. Dekretem Augusta Kardynała Hlonda, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i poznańskiego z dnia 25 czerwca 1928 roku, ustanowiona została parafia pod wezwaniem św. Jana Vianneya. Wspominając to historyczne wydarzenie od północy przez cały dzień do północy trwa dzisiaj nieprzerwanie różańcowa modlitwa w intencji Ojczyzny, Kościoła i rodzin naszej Parafii. Tym, którzy włączyli się w tę modlitwę serdecznie dziękujemy. Parafian zachęcamy do włączenia się w ten nurt różańcowego czuwania.

 

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa łączymy ze Mszą św. wieczorną o godz.18.30.

 

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę (28 czerwca) godz.18.30. Poprzedzi różaniec w intencji Papieża.

 

4. W tygodniu tym tygodniu przypada I sobota miesiąca (1 lipca). Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o godz.7.

 

5. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła - głównych Patronów Miasta Poznania oraz tytułu Bazyliki Metropolii Poznańskiej przypada w czwartek (29 czerwca). Msze św. o godz.7 i 18.30.

 

6. Seniorów zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w czwartek (29 czerwca) o godz.15, a po nabożeństwie na spotkanie w salce parafialnej.

 

7. Zapraszamy dzieci na półkolonie, która zaczynają się od jutra (26 czerwca) i kończą w piątek (30 czerwca). Zgłoszenia przyjmujemy w poniedziałek (26 czerwca) o godz.8.30 przed rozpoczęciem turnusu. W programie przewidziano wiele atrakcji: wycieczki, gry integracyjne, wizyty w ciekawych miejscach. Koszt to 90 zł na tydzień.

 

8. W poniedziałek (26 czerwca) wspominamy św. Josemaríę Escrivę założyciela Opus Dei (Dzieła Bożego), w którym świeccy mężczyźni i kobiety uczą się dążyć do świętości na drodze zwykłej codzienności i zajęć. Duchową opieką nad znajdującym się w naszej parafii Ośrodkiem Kulturalnym Sołek sprawują księża z Opus Dei. Mszy św. o godz. 18.30 przewodniczyć będzie ks. biskup Grzegorz Balcerek.

 

9. Na posiedzeniu Parafialnej Rady Ekonomicznej zapadła decyzja odnowienia całej elewacji naszego kościoła. Wykorzystując rusztowanie oraz konieczność naprawy elementów murów kościoła rozpoczęliśmy prace konserwatorskie. Powierzamy to dzieło naszemu Patronowi licząc, że znajdzie nam hojnych dobrodziejów. Za jego wstawiennictwem dziękujemy już tym, którzy w znaczący sposób sfinansowali część dotychczasowych prac. Odnowienie elewacji będzie wspaniałym darem na przyszłoroczny jubileusz powstania Parafii.

 

10. Osoby chętne na wyprawkę szkolną (wyposażenie plecaka) proszone są o zgłaszanie się w godzinach dyżuru Parafialnej Caritas do końca lipca. (pierwsza środa lipca godz.17-18 i III piątek lipca godz.10-11).

 

11. Informujemy, że w lipcu i sierpniu, ze względu na wakacyjny czas, ulegnie zmianie godzina niedzielnej Mszy św. wieczornej z godz.18.30 na godz.20.

 

12. Akademickie Koło Misyjne przeprowadza akcję „Różaniec dla Kibeho” zbierając różańce dla młodych mieszkańców Rwandy. Kto posiada w domu nadmiar różańców może złożyć je na ołtarzu Matki Bożej do końca czerwca.

 

13. W lipcu i sierpniu zapraszamy na tradycyjne już koncerty sołackie, które odbywać się będą w parku sołackim na tarasie restauracji Meridians w niedziele o godz.18. Program wywieszony jest w gablocie.

 

14. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” a także lipcowego numeru „Słowa Bożego na każdy dzień”.

 

 

 

 

Poznań, dnia 11 czerwca 2017 r.                     ks. Bogdan Reformat

                                                                       proboszcz