Ogłoszenia

Niedziela II Adwentu - 10 grudnia 2017 r.  

1. Dzisiaj ( 10 grudnia) wystawienie Najśw. Sakramentu o godz.18 przed Mszą św. wieczorną. Po Mszy spotkanie dorosłych, którzy chcą uzupełnić wiedzę religijną bądź przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

2. Adwent na Sołaczu:

 

3. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład ks. Łukasza Majchrzaka na temat: „Czy nauka pozwala wierzyć w cuda?” we wtorek (12 grudnia) o godz.19.15 w salonie kominowym w domu parafialnym.

 

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę (13 grudnia) o godz.18.30, a przed nabożeństwem różaniec w intencji papieża Franciszka. Po Mszy wieczornej zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.

 

5. Młodzież z kl. II gimnazjalnej przychodzi na spotkanie przygotowujące do bierzmowania w poniedziałek (11 grudnia) o godz.17.

 

6. Rodziców dzieci z kl.II prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego w celu potwierdzenia woli przygotowania swego dziecka do przyjęcia „I Komunii św.”. Ostateczny termin zgłaszania - 4 niedziela Adwentu.

 

7. Odwiedzimy z adwentową posługą sakramentalną tych naszych Parafian, których nie obejmujemy comiesięczną duchową opieką, w sobotę dnia 16 grudnia od godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenia.

 

8. W przyszłą (17 grudnia) po Mszy św. o godz.8.30 adwentowe nabożeństwo ku czci św. Józefa z uczestnictwem panów ze wspólnoty Żywego Różańca.

 

9. Tradycyjnie w czasie adwentu spieszymy z pomocą najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego został wystawiony kosz, do którego można składać niepsującą się żywność oraz datki pieniężne. Dziękujemy tym, którzy pobrali „serduszka” z wpisanymi imionami dzieci potrzebującymi wsparcia. Dary prosimy składać do kosza w kościele do III niedzieli Adwentu włącznie. Dotyczy to również darów składanych do kosza.

 

10. Rodzina Alkaków dziękuje nam za okazywaną pomoc. Przygotowuje się, by powrócić do Aleppo. Szpital, w którym wcześniej pracował p. Alkak zapewnia mu pracę. Mieszkanie jest jednak w katastrofalnym stanie. Trzeba załatać dziury w dachu, wstawić drzwi i okna oraz naprawić sieć wodno-kanalizacyjną. Koszt tych prac szacowany jest na około 2 tys. dolarów. Dziękujemy dzisiaj już tym, którzy zechcieliby przyłączyć się do pomocy rodzinie Alkaków.

 

11. Polecamy nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz grudniowy numer „Słowa na każdy dzień”. Można nabyć za symboliczną złotówkę kalendarz ścienny wydany przez Archiwum Archidiecezjalny.

 

 

 

Poznań, dnia 10 grudnia 2017 r.        ks. Bogdan Reformat