Ogłoszenia

 

Niedziela 28 zwykła -15 października 2017 r.

 

 

1. Dzisiaj (15 października):

 

 

 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie  o godz.18. Dzieci (kl. I – VI) zapraszamy we wtorki i czwartki  o godz.17. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

 

3. Krąg Biblijny w poniedziałek (16 października) o godz.19.15.

 

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę (18 października) godz.18.30. Poprzedzi różaniec w intencji papieża Franciszka. W tym dniu) obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Pracowników Służby Zdrowia.

 

5. Trzynastu młodych ludzi z pierwszej klasy szkoły średniej otrzyma z rąk księdza biskupa Zdzisława Fortuniaka sakrament bierzmowania w czwartek (19 października) podczas Mszy św. o godz.18.30. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość także Parafian niezwiązanych z bierzmowanymi. Będziemy modlić się w intencji naszej młodzieży o dobre wybory.

 

Kandydaci przychodzą na przygotowanie do tej uroczystości w poniedziałek o godz.19.15.  

 

6. Dzieci z kl. III przygotowujące się do „I Komunii św.” przychodzą w czwartek (19 października) o godz.17. Rodziców tych dzieci zapraszamy na konferencję w piątek (20 października) o godz. 19.30. Obecność obowiązkowa!

 

7. Ksiądz Adam zaprasza młodzież parafialną na piątkowy wieczór - godz. 19.15, szczególnie tę młodzież, która nie ma lekcji religii w swoich szkołach!

 

8. Spotkanie seniorów, z uwagi na uroczystość bierzmowania, przesuwamy na następny czwartek miesiąca tj. 26 października.

 

9. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w piątek (20 października) w godz. 10 - 11.

 

10. W przyszłą niedzielę (22 października) obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną. Tacę przeznaczamy na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

Gromada zuchenek „Kolorowe Gwiazdki” mająca swą stanicę przy ul. Klin będzie rozprowadzać przed kościołem domowe wypieki i inne różności, a zebrane ofiary przeznaczą na zakup harcerskiego wyposażenia.

 

11. Dla zainteresowanych pogłębieniem wiary, a zwłaszcza dla dorosłych osób, które pragną uzupełnić katechezę bądź przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, pierwsza konferencja na temat podstaw wiary       w przyszłą niedzielę (22 października) o godz.19.30 po wieczornej Mszy św.

 

12. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę zimowej odzieży w dobrym stanie w piątek (20 października) w godz. 10 – 11 oraz 8 listopada w godz.16 – 17. Poza wyznaczonymi terminami nie przyjmujemy odzieży! Potrzebna jest wyprawka dla niemowlaka. Szczegóły w zakrystii.

 

13. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom i wszystkim pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej aby cieszyli się Bożym błogosławieństwem, sukcesami swych wychowanków oraz szacunkiem społecznym.

 

14. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

 

      Poznań, dnia 01 października  2017 r.                       ks. Bogdan Reformat

                                                                                            proboszcz