Ogłoszenia

Niedziela III Wielkiego Postu - 24 marca 2019 r.  


1. Dzisiaj (24 marca)Gorzkie  Żale o godz.16 i po nabożeństwie Msza św.


2. Uroczystość Zwiastowania NMP obchodzona jako Dzień Świętości Życia przypada w poniedziałek (25 marca). Msze św. o godz. 7 i 18.30  W parafiach Poznania w dniu tym wiele osób podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego – biorąc w opiekę nieznane sobie, nienarodzone dziecko, którego życie jest zagrożone. Adopcja polega na 9 miesięcznym zobowiązaniu do codziennego odmawiania specjalnej modlitwy i dziesiątki różańca. Podczas Mszy św. o godz.18.30 w procesji z darami zostaną złożone przyrzeczenia duchowej adopcji. Kto chciałby włączyć się jeszcze w tę modlitwę, może zabrać ze stolika pod chórem druczek i dołączyć się do wieczornej Mszy św.


Poniedziałek (25 marca) jest także dniem naszego modlitewnego czuwania. Od północy przez cały dzień do północy trwa nieprzerwanie różańcowa modlitwa w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i rodzin naszej Parafii. Wspominając dzień powstania naszej Parafii zachęcamy do włączenia się w nurt różańcowego czuwania.


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę (27 marca) o godz.18.30. Poprzedzi różaniec w intencji Papieża.


4. Droga Krzyżowa w piątek (29 marca) o godz.17 z uczestnictwem dzieci, a o godz.19 dla ogółu parafian i młodzieży.


5. Zapraszamy na piątkową koronkę do Miłosierdzia Bożego (29 marca) o godz.15 przed wystawionym Najśw. Sakramentem, adorację do godz.17. Prosimy osoby, które chciałyby dyżurować w tym czasie o zaznaczenie swej obecności na liście wystawionej na stoliku pod chórem.


6. Rekolekcje wielkopostne:
7. Zapraszamy na koncert zespołu wokalnego „Minimus” pod batutą Sławomiry Raczyńskiej w ramach przewodu doktorskiego w sobotę (30 marca) w kościele św. Jana Vianneya o godz.19.30. Usłyszymy kompozycje inspirowane twórczością Wacława z Szamotuł.


8. Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się do diecezjan w Wielkim Poście z prośbą o tzw. „daninę diecezjalną” – jako wyraz troski o potrzeby wspólnoty Kościoła Poznańskiego. Fundusze z daniny diecezjalnej przeznaczane są na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb i za składane ofiary. Druczki z kopertami wyłożone są na skarbonie z napisem „Danina Diecezjalna”, do której wyłącznie prosimy składać ofiary. Dziękujemy równocześnie za ofiary na potrzeby własnej parafii.


9. Dzisiaj (24 marca) wybory do Rady Osiedla Sołacz w szkole przy ul. Drzymały. Wybieramy 15 członków Rady Osiedla.


10. Polecamy nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Można nabyć jeszcze drugi numer kwartalnika „VianneyowySołacz”, który poświęcony jest ś.p. ks. kanonikowi Marianowi Mikołajczykowi.


Ks. Proboszcz Bogdan Reformat                24 marzec 2019


          Nowy adres  e-mailowy:  solacz@archpoznan.pl