Niedziela 7 Wielkanocna -

Czy pisząc naszym życiem księgę potrafimy dostarczyć dowodów naszego istnienia? Istnienia ludzi wiary? Tych, którzy wznoszą wzrok ku niebu, by cząstkę nieba sprowadzić na ziemię?

[więcej…]


Miesiąc Maryi

Wkraczamy w miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi, Oblubienicy Józefa Patriarchy. Najpiękniejszy miesiąc Kościół poświęca Tej, która była najpiękniejszym Kwiatem ziemi. Maj, polski maj!  Nabożeństwa majowe o godz.18 zwyjątkiem środy (łączymy z nowenną o godz.18.30).   

[Więcej…]


Wigilia Zesłania Ducha Świętego- 19 maja

To szczególnym czas naszego świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskiego biskupstwa i za 90 lat istnienia naszej Parafii.  

Zewnętrznym wyrazem naszego parafialnego świętowania będą rekolekcje w środę (16 maja), czwartek (17 maja), piątek (18 maja) o godz.18.30. Poprowadzi ks. Adam Pawłowski.

Zakończeniem naszego rekolekcyjnego czuwania będzie uroczysta Msza św. w sobotę (19 maja) o godz.18.30 z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Po błogosławieństwie będzie można podejść do chrzcielnicy i indywidualnie dziękować Bogu za przynależność do Chrystusa i Jego Kościoła. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz.21. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Zapraszamy Parafian i Gości na nasze czuwania i sobotnią liturgię. Zapraszamy wspólnoty parafialne, przedstawicieli rady parafialnej, młodzież, która przyjęła w kwietniu Sakrament Bierzmowania a takżemłodzież przygotowującą się do przyjęcia darów Ducha Świętego.


Sesja naukowa

W związku z 90-leciem powstania naszej Parafii i zbliżającymi się obchodami 100-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego zapraszamy na sesję naukową na temat „Granice badań naukowych”, która odbędzie się dnia 21 maja o godz.13 w Kolegium Rungego przy ul. Wojska Polskiego 52.


Pielgrzymka do Ars

W związku z 90-leciem powstania naszej Parafii organizujemy w październiku tygodniową pielgrzymkę do Ars. W drodze nawiedzimy La Salette – jeden z najważniejszych centrów pielgrzymkowych Europy usytuowany w Alpach francuskich. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Altotting – duchowej stolicy Bawarii. Zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym


Najświętsza Maryja Panna z Fatimy

Objawienia,  które otrzymało troje dzieci: Hiacynta, Łucja i Franciszek, w miejscowości Fatima w Portugalii,  trwały od 13 maja 1917 r. do października 1917 r. Dnia 13. każdego miesiąca dzieciom tym ukazywała się Matka Boża. Wyjątkowym był miesiąc październik, kiedy to objawienia odbyły się 19. dnia tego miesiąca. Matka Boża ukazała się rodzeństwu: 7-letniej Hiacyncie i 9-letniemu Franciszkowi oraz ich starszej 10-letniej kuzynce Łucji. Rodzeństwo Hiacynta i Franciszek zmarło w kilka lat po objawieniach.

[więcej…]


Powołania kapłańskie

Mówiąc o powołaniach, często zapominamy, że jest to tajemnica wiary, która dokonuje się w dialogu człowieka z Bogiem. Stąd tak ważna jest pomoc młodym, by mogli osobiście spotkać Chrystusa i wejść z Nim w intymną relację. Do tego potrzeba zarówno świadectwa życia wiary w rodzinie i społeczeństwie, jak i modlitwy oraz ofiary całego Kościoła, a więc każdego z nas - za tych, którzy stają na progu dojrzałego życia.bp Marek Solarczyk   

[więcej…]


Jezus łamie chleb również z nami i dla nas

Staje się dla nas obecny w świętej Eucharystii, daje nam samego siebie i otwiera nasze serca. Również i my w świętej Eucharystii i w spotkaniu z Jego słowem możemy spotkać i poznać Jezusa przy tym podwójnym Stole — Słowa oraz konsekrowanego Chleba i Wina. W ten sposób w każdą niedzielę wspólnota przeżywa na nowo Paschę Pana i przejmuje od Zbawiciela Jego testament miłości i braterskiej służby.Benedykt XVI

[więcej…]


Rodzina rodzinie

Parafia sołacka wspomaga rodzinę Alkak z Aleppo przebywającą obecnie na terenie Libanu. Dziękujemy za modlitwę i materialną ofiarę


Świętowanie niedzieli

To, co dla rodziny najważniejsze nie kupi się w centrum handlowym, ani nie zapewni się obecnością w miejscach rozrywki. Rodzina wie, że czas świąteczny niesie wartości i wydarzenia, które pozwalają na pogłębienie wspólnoty rodzinnej i tożsamości społeczno-kulturowej.

[więcej…]


Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi


Boże, Rządco i Panie narodów,

z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,

a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,

błogosław Ojczyźnie naszej,

by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu,

a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

 

Wszechmogący wieczny Boże,

spuść nam szeroką i głęboką miłość

ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,

byśmy jej i ludowi Twemu,

swoich pożytków zapomniawszy,

mogli służyć uczciwie.

 

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,

rządy kraju naszego sprawujące,

by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym

mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


Proboszcz:
ks. Bogdan Reformat
Wikariusz:
ks. Adam Pawłowski.
Księża Rezydenci:
ks. Kanonik
Marian Mikołajczak

Bociania, Dojazd numery parzyste do 30, Drzymały. Gołęcińska, Góralska. Grudzieniec, Kaszubska, Klin, Kujawska, Kurpiowska. Litewska, Łady. Małopolska, Mazowiecka. Nad Potokiem, Nad Wierzbakiem, Plac Orawski, Pałucka,
Podhalańska, Podlaska,
Podolańska, Podolska, Pomorska, PI. Spiski, Szydłowska numery nieparzyste 29-53, Śląska, Śpiewaków, Urbanowska , Warmińska, Wiece, Al. Wielkopolska numery
parz. 30-40 i nieparz. 21-67. Wojska Polskiego, Wołyńska, Żmudzka

Terytorium parafii:

Dzielnica: Jażyce,

Ulice:

Ośrodek Kulturalny SOŁEK
[patron duchowy
– OPUS DEI]

Klub Inteligencji Katolickiej
ul. Klin 9
60-602 POZNAŃ

Dom Młodzieży
Placówka Opiekuńc
s

zo-Wychowawcza
im. św. Jana Bosko
ul. Wojska Polskiego 53
60-625 POZNAŃ

AA Grupa Sołacz
ul. Podlaska 10
60-623 POZNAŃ

AE Grupa Sołacz
ul. Podlaska 10
60-623 POZNAŃ

Adoracja Najświętszego
Sakramentu
Służba liturgiczna
Papież Franciszek
wp2156e1df_06.png
Sołackie duszpasterstwo
młodych
Św. Jan Paweł  II
Sanktuarium Maryjne
w Sobocie
św. Jan
Maria
Vianneyy wpfb5e189c_06.png zaproszenie.pdf Paafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jana Marii Vianneya
u. Podlaska 10
60-623 Poznań

Parafia erygowana:
25. VI. 1928
Poświęcenie kościoła:
20. VII.1930
Święto patronalne:
4.VIII
Wieczysta adoracja:
8. XII
Liczba mieszkańców: 4806

Polecane linki Ciekawostki Chrzest Bierzmowanie Małżeństwo Namaszczenie chorych Kalendarz liturgiczny Cmentarz Kronika
oglądało nas internautów 293837 Kontakt Galeria
Historia Patroni Intencje Ogłoszenia Główna

Tel:   +48 575 276 135

Ogłoszenia

Niedziela 7 Wielkanocna - 13 maja 2018 r.


1. Dzisiaj (13 maja) wspominając NMP z Fatimy o godz.18 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja, modlitwa do Ducha Świętego i błogosławieństwo.


2. Nabożeństwa majowe wraz z nowenną do Ducha Świętego w ciągu tygodnia o godz.18, w środę (16 maja) w łączności z nowenną o godz.18.30


3. Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do przyjęcia „I Komunii św.” przychodzą przygotowanie liturgii we wtorek (15 maja) i czwartek (17 maja) o godz.17.


4. Młodzież klasy drugiej gimnazjalnej przychodzi na spotkanie przygotowujące do bierzmowania w poniedziałek (14 maja) o godz. 17.


5. Seniorów zapraszamy w czwartek (17 maja) na Mszę św. o g.16 i spotkanie w sali parafialnej.


6. Spowiedź św. w piątek (18 maja) od godz.17.30 do 18.30.


7. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w środę (16 maja) o godz.19.30 w sali parafialnej.


8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę (16 maja) o godz.19.30.


9. Wigilia Zesłania Ducha Świętego, która przypada w sobotę (19 maja), będzie szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia w parafiach Archidiecezji Poznańskiej za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa i za 90 lat istnienia naszej Parafii.  Zewnętrznym wyrazem naszego parafialnego świętowania będą rekolekcje w środę (16 maja), czwartek (17 maja), piątek (18 maja) o godz.18.30, które poprowadzi ks. Adam Pawłowski. Zakończeniem naszego rekolekcyjnego czuwania będzie uroczysta Msza św. w sobotę (19 maja) o godz.18.30 z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Po błogosławieństwie będzie można podejść do chrzcielnicy i indywidualnie dziękować Bogu za przynależność do Chrystusa i Jego Kościoła. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz.21. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Ofiary zebrane podczas rekolekcji przeznaczamy na wyjazd woluntariuszy misyjnych do Brazylii i Ukrainy.


Zapraszamy Parafian i Gości na nasze czuwania i sobotnią liturgię. Zapraszamy wspólnoty parafialne, przedstawicieli rady parafialnej, młodzież, która przyjęła w kwietniu Sakrament Bierzmowania a także młodzież przygotowującą się do przyjęcia darów Ducha Świętego.


10. W przyszłą niedzielę (20 maja) uroczystość Zesłania Ducha Świętego:


Po Mszy św. o godz.8.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa z uczestnictwem Panów ze wspólnoty Żywego Różańca i Czcicieli św. Józefa.


Dwadzieścia pięcioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię św. podczas Mszy św. o godz. 11.15. W związku z tym ławki będą zarezerwowane dla rodziców oraz chrzestnych. Prosimy, by Parafianie niezwiązani z tą uroczystością uczestniczyli we Mszy św. w innych godzinach.


11. Tym, którzy nie pojednali się z Panem Bogiem w Sakramencie Pokuty przypominamy o II i III przykazaniu kościelnym. Zobowiązuje do przystąpienia przynajmniej jeden raz w roku w okresie wielkanocnym do Sakramentu Pokuty i Komunii św. Przez okres wielkanocny rozumiemy dni od Środy Popielcowej do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.


12. W związku z 90-leciem powstania naszej Parafii i zbliżającymi się obchodami 100-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego zapraszamy na sesję naukową na temat „Granice badań naukowych”, która odbędzie się dnia 21 maja o godz.13 w Kolegium Rungego przy ul. Wojska Polskiego 52. Zainteresowani udziałem w sesji mogą pobrać zaproszenia, które leżą na stoliku pod chórem.


13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. W numerze ciekPoznań, dnia 06 maja 2018 r.       ks. Bogdan Reformat  proboszcz

INTENCJE MSZALNE

Parafii pw. św. Jana Vianneya w Poznaniu na Sołaczu

Poniedziałek – 21.05.2018– NMP Matki Kościoła

 7.00

 9.00 + Marianna Kupczak – intencja od Pracowników Katedry Technologii

          Uniwersytetu Przyrodniczego

18.30 W intencji Joanny i Grzegorza z okazji 10 rocznicy ślubu z

        podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże

        błogosławieństwo dla całej rodziny

Wtorek – 22.05.2018 – Św. Rity

 7.00 + Wojciech Spychała – intencja od współpracowników

         z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

18.30 + Rafał Bartkowski

Środa – 23.05.2018

 7.00

18.30 + Stanisława Broda – intencja od pracowników Katedry Agronomii

  i Zakładu Doświadczalno-Dydaktycznego Uniwersytetu

Przyrodniczego

Czwartek – 24.05.2018 – Jezusa Najwyższego Kapłana

 7.00

  8.00 + Tamira Turska – intencja od pracowników Katedry Łąkarstwa

        i Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego

18.30 W intencji ks. Mariana Mikołajczaka w 61 rocznicę święceń,

        ks. Bogdana Reformata w 46 rocznicę święceń

         i ks. Adama Pawłowskiego w 16 rocznicę święceń

PIĄTEK – 25.05.2018– Sw. Bedy Czcigodnego

7.00

18.30 +Regina Dudzińska

Sobota – 26.05.2018– Św. Filipa Neri

7.00

18.30 + Konstancja Wieczorek (w 20 rocznicę śmierci)

        + Kazimierz Wieczorek (w 33 rocznicę śmierci)

Niedziela Świętej Trójcy – 27.05.2018

 8.30 + Irena(w 6 rocznicę śmierci), + Tadeusz (w 18 rocznicę śmierci),

         Kosteccy i zmarłych z rodziny

10.00 + Marian Stefański (w 2 rocznicę śmierci)

11.15 + Kazimierz Wojciechowski (w 4 rocz.śm.) za rodziców

+ Stanisław, + Leokadia, + Marek Wojciechowscy, + Stanisława,

+ Andrzej, + Joanna Cyprowscy

12.30+ Monika Walczak – Katarzyńska (w 1 rocznicę śmierci)

12.30 W intencji Danusi Klonowskiej w 1 rocznicę urodzin

18.30 + Jadwiga i Agata Rój i za zmarłych z rodziny